Киевски Рус: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Праовписна исправка, replaced: 11ти век → 11 век using AWB
с (→‎top: Праовписна исправка, replaced: 13ти век → 13 век using AWB)
с (→‎top: Праовписна исправка, replaced: 11ти век → 11 век using AWB)
|flag_s3=Alex K Halych-Volhynia.svg
|image_map=Kievan-rus-1015-1113-(en).png
|image_map_caption=Киевска Русија, 11ти11 век
|religion=[[Словенска митологија|Словенски паганизам]]<br> [[Православие]]
|capital=[[Киев]] </small>