Разлика помеѓу преработките на „Вештачки сателит“

с
→‎Наводи: Отстранување на категорија using AWB
с (Правописна исправка, replaced: истотака → исто така using AWB)
с (→‎Наводи: Отстранување на категорија using AWB)
[[Категорија:Сателити| ]]
[[Категорија:Далечинско истражување]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]