Мурманск: Разлика помеѓу преработките

Додадени 96 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Лоциран → Сместен using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
 
[[Категорија:Мурманска област]]
[[Категорија:Градови-херои на Советскиот Сојуз]]
[[Категорија:Преименувани населени места во Русија]]