Разлика помеѓу преработките на „Резекне“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Втората Светска Војна → Втората светска војна using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Прв пат → Првпат using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Втората Светска Војна → Втората светска војна using AWB)
{{commons|Rēzekne}}
*[http://www.rezekne.lv/?L=1 Официјално мрежно место]
*[http://rezekne.latviasig.org/jewish_rezekne6.htm Резекне после Втората Светскасветска Војнавојна]
*[http://www.vietas.lv/eng/objekts/vienoti_latvijai_latgales_mara/ Споменик на ослободувањето]