NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додаден 61 бајт ,  пред 3 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Податоци од набљудување: Правописна исправка, replaced: мag → ''m'' (2) using AWB
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
Ред 57:
[[Категорија:Лебед (соѕвездие)]]
[[Категорија:Арпови објекти]]
[[Категорија:Колдвелови објекти]]