Разлика помеѓу преработките на „Махмуд II“

Додадени 56 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска Империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Отомански султани од 19 век]]
[[Категорија:Отомански Турци]]
[[Категорија:Луѓе од Истанбул]]