Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Додаден 21 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
'''Смилковци''' — село во [[Општина Гази Баба]], во околината на градот [[Скопје]].
 
{{МакМакедонија-гео-никулец}}
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|