Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј I“

Одземени 2 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Јазична Исправка, replaced: Римската империја → Римското Царство using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Римска империја → Римско Царство (7) using AWB)
с (→‎top: Јазична Исправка, replaced: Римската империја → Римското Царство using AWB)
|name = Теодосиј I
|full name = Флавиј Теодосиј
|title = 67-ми [[Римски император|Император]] на [[РимскатаРимското империјаЦарство]]
|image = Theodosius.jpg
|imgw = 300px