Разлика помеѓу преработките на „Договор од Ајналикавак“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска Империја → Османлиско Царство using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Османлиската Империја → Османлиското Царство using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска Империја → Османлиско Царство using AWB)
| parties =
* {{flagicon|Russian Empire}} [[Руска Империја]]
* {{flagicon|Ottoman Empire}} [[ОсманлискаОсманлиско ИмперијаЦарство]]
| depositor =
| citations =