Пастрово: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Културни и природни знаменитости ==