Разлика помеѓу преработките на „Вроцлав“

Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправка на единиците, replaced: Централно европско време → средноевропско време using AWB
с
с (→‎top: Исправка на единиците, replaced: Централно европско време → средноевропско време using AWB)
|population_density_km2 = auto
|population_metro = 1030000 {{increase}}
|timezone = [[Централно европскосредноевропско време|CET]]
|utc_offset = +1
|timezone_DST = [[Средноевропско летно време|CEST]]
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Вроцлав| ]]
[[Категорија:Градови во Долношлеското Војводство]]