Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Одземен 1 бајт ,  пред 3 месеци
с
→‎Географија: Правописна исправка, replaced: југо-исток → југоисток using AWB
с (Правописна исправка, replaced: југо-запад → југозапад using AWB)
с (→‎Географија: Правописна исправка, replaced: југо-исток → југоисток using AWB)
 
* ''Површина'': 415 900 км².
* ''Граници'': [[Ненецки автономен округ]] (север, северо-исток), [[Јамало-Ненецки автономен округ]] (северо-исток, исток), [[Ханти-Мансиски автономен округ - Југра]] (југо-истокјугоисток, југ), [[Свердловскаја област]] (југ), [[Пермски крај]] (југ), [[Кировскаја област]] (југ, југозапад, запад), [[Архангелскаја област]] (северо-запад, север).
 
=== Временска зона ===