Антонио Донарума: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: clean up, replaced: language=Italian → language=it using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
(Одбиена последната промена (од 77.28.73.140) и ја поврати преработката 3614443 на Тиверополник)
с (→‎top: clean up, replaced: language=Italian → language=it using AWB)
| ntupdate =
}}
'''Антонио Донарума''' (роден на {{роден на|7|јули|1990}} во {{роден во|Касталамаре ди Стабија}} , [[Италија]]) — италијански професионален [[фудбалер]] кој настапува за [[ФК Милан]], во италијанската [[Серија А]], на позиција [[голман (фудбал)|голман]]. Антонио е постар брат на голманот [[Џанлуиџи Донарума]].<ref>{{cite news |title=Esclusiva MN - Colpo Milan: ha firmato Gianluigi Donnarumma |url=http://www.milannews.it/esclusive-mn/esclusiva-mn-colpo-milan-ha-firmato-gianluigi-donnarumma-116131 |author=Pietro Mazzara |work=milannews.it |date=1 July 2013 |accessdate=31 July 2015 |language=Italianit}}</ref>.
 
== Наводи ==