Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Одземени 9 бајти ,  пред 2 месеци
 
== Редовни настани ==
* [[Мала Богородица]] (21.09.) — патрони празник на селската црква посветена на Рождеството на Пресвета Богородица и воедно селска слава, на којашто се пречекуваат голем број на гости од селото, околните места, некогашни жители со нивните потомци и роднини.
 
== Култура и спорт ==