Разлика помеѓу преработките на „Монмартр“

Додадени 332 бајти ,  пред 12 години
* [[Макс Жакоб]], поет, романсиер, есеист, и француски сликар.
 
==Види исто така==
==See also==
* [[Мулен Руж]]
 
==References==
===Notes===
{{reflist|2}}
 
===Bibliography===
''[[Vie quotidienne a Montmartre au temps de Picasso, 1900-1910]]'' (''Daily Life on Montmartre in the Times of Picasso'') was written by [[Jean-Paul Crespelle]], an author-historian who specialized in the artistic life of Montmartre and Montparnasse.
 
===Надворешни врски===
5.401

уредување