Разлика помеѓу преработките на „2018“

Одземени 6 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
{{21 век}}
{{Година во други календари|2018}}
'''2018''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2018}}]]''') — тековнабила година. Според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]], таа е 2018. година од новата ера, 18. од третиот милениум, 18. од [[21 век]] и деветта од [[2010-ти]]те.
 
== Други календари ==