Предлошка:Контекст/doc: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава tl:Suleras:Context)
сНема опис на уредувањето
: {{Tlx|Контекст|date{{=}}{{CURRENTMONTHNAME}} {{CURRENTYEAR}}}}
 
ОвојОваа шаблонпредлошка категоризира означени статии во [[:Категорија:Статии на кои им треба контекст]]. Текстот во кутијата може да се прилагодува со назначување на параметарот 1=.
Овој [[Википедија:ШаблониПредлошки|шаблонпредлошка]] е [[Википедија:Самонаведување|самонаведување]].
ШаблоновПредлошкава не е корисенкорисна за [[Википедија:Замена на шаблонипредлошки|замена]].
 
=== Пренасочувања ===
* {{tl|Расчистување-контекст}}
 
=== Поврзано ===
=== Видете исто така===
* [[Шаблон:Контекст-вметнато]]
* [[:Категорија:ШаблониПредлошки за одржување]]
<includeonly>
 
<!-- КАТЕГОРИИТЕ ДОДАВАЈТЕ ГИ ПОД ОВОЈ РЕД -->
[[Категорија:Википедија:ШаблониПредлошки за одржување|{{PAGENAME}}]]
 
<!-- ADD INTERWIKIS BELOW THIS LINE -->
[[ar:قالب:سياق]]
[[bg:Шаблон:Контекст]]
[[en:Template:Context]]
[[es:Plantilla:Contextualizar]]
[[fa:الگو:زمینه]]
[[pt:Predefinição:Contextualizar]]
[[simple:Template:Context]]
[[simple:Template:Context/sandbox]]
[[sv:Mall:Sammanhang]]
[[tl:Suleras:Context]]
</includeonly>