Разлика помеѓу преработките на „Љубомир Фрчкоски“

Одбиена последната промена (од 77.29.126.249) и ја поврати преработката 3736546 на Bjankuloski06
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 77.29.126.249) и ја поврати преработката 3736546 на Bjankuloski06)
|website =
}}
'''Љубомир Данаилов Фрчкоски''', (роден на [[2 декември]] [[1957]] во [[Скопје]]), е македонски политичар. Фрчкоски е професор по [[меѓународно право]], меѓународни односи и Современи политички теории на [[Правен факултет „Јустинијан I“|Правниот факултет во Скопје]], Прв[[Универзитет Св. приватенКирил универзитети ФОНМетодиј]]- [[Скопје]], [[Република Македонија]].
 
Љубомир Фрчкоски дипломирал на Правниот факултет во Скопје во [[1981]]. Во [[1986]] година магистрирал на Универзитетот Св. Кирил и Методиј, а со титулата [[доктор на науки]] се стекнал на Универзитетот „Едвард Кардељ“ во [[Љубљана]] во [[1989]] година.