Разлика помеѓу преработките на „Ѕвездите на Гранд“

нема опис на уредувањето
с
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''Ѕвездите на Гранд''' ([[Српска азбука|српска кирилица]] : ''Звезде Гранда'' , "''Гранд ѕвезди''") е телевизиско музичко натпреварување на српската естрада организирано од продукциската куќа " Гранд продукција " за да пронајде нови музички таленти. . Емисијата содржи елементи од меѓународните франшизи, како што се идол и X фактор. Се емитува на комерцијална телевизија низ цела поранешна [[Југославија]], емитувана примарно на Прва телевизија во Србија, претходно на "[[Радио Телевизија Пинк|Пинк ТВ]]", како и други регионални телевизиски канали.
 
Изложбата досега има четиринаесет победници со различни други натпреварувачи кои се појавија на шоуто и добија успех во музичката индустрија како Тања Савиќ, Ристе Ристески, Рада Манојловиќ, [[Милан Станковиќ]], [[Милица Павловиќ]], Александра Пријовиќ и многу други. Ѕвездите на Гранд е веројатно најпопуларната талентна програма на [[Балкански Полуостров|Балканот]] со висока гледаност во поголемиот дел од сезоната.
 
== Преглед на сезоните ==
Анонимен корисник