Разлика помеѓу преработките на „Јованка Радичевиќ“

с
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с
{{Infobox handball biography
| name = Јованка Радичевиќ
| image = [[Податотека:Radicevic.jpg|150px200px]]
| fullname =
| nationality = {{flagicon|Црна Гора}} [[Црна Гора]]
| clubs = {{Handball (w) Buducnost}}<br />{{Handball (w) Gyori Audi ETO KC}}<br />{{Handball (w) Vardar}}<br />{{Handball (w) CSM Bucuresti}}<br />{{Handball (w) Buducnost}}
| caps(goals) =
| nationalyears = 2008-
| nationalteam = {{Naz|HArep|MNE|F}}
| nationalteam = {{flagicon|Црна Гора}} [[Женска ракометна репрезентација на Норвешка|Црна Гора]]
| nationalcaps(goals) = '''159''' (874)
| ntupdate = 4 декември 2012