Валон Бехрами: Разлика помеѓу преработките

с
сНема опис на уредувањето
 
===Сион===
На 2 јули 2019, по 16 години играње во странство Бехрами се вратил во Швајцарија каде потпишал договор со екипата на [[ФК Сион|Сион]].<ref>{{Cite web|url=https://www.tuttoudinese.it/notizie/ufficiale-behrami-saluta-l-italia-e-va-al-sion-69250|title=UFFICIALE: Behrami saluta l'Italia e va al Sion|sitowebsite=Tutto Udinese|lаnguage=it|accessdate2019-07-02}}</ref>
 
==Репрезентативна кариера==