Кариби: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
==Островски групи==
'''[[БахамскиЛукајски Архипелаг]]''' (ЛукајанскиБахамски Архипелаг)<ref>Архипелагот се наоѓа во Атлантскиот Океан, не во Карипското Море. Архипелагoт е дел од Западните Инди.</ref>
*{{flag|Bahamas}}
*{{flag|Turks and Caicos Islands}} (Обединето Кралство)