Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 625 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Zeko9999 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на Zeko9999 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
== Општествени институции ==
* Подрачно Основно училиште Даме Груев
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 1834 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.дорломбос
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 59 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==