Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 570 бајти ,  пред 1 година
Одбиени последните 2 промени (од Vase10000) и ја поврати преработката 3853085 на Hristijan Kicho
(Одбиени последните 2 промени (од Vase10000) и ја поврати преработката 3853085 на Hristijan Kicho)
* Подрачно Основно училиште Даме Груев
 
Во селото постои изборното место бр. 1834 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.дорломбос
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 59 гласачи.
== Културни и природни знаменитости ==