Разлика помеѓу преработките на „Нивичани“

Додадени 624 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
== Демографија ==
Во 2002 година во селото живееле 343 жители.
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0870 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.нивичани
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 248 гласачи.
 
=== Родови ===
782

уредувања