Разлика помеѓу преработките на „Еган Бернал“

Додадени 56 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија за велосипедист
| name = Еган Бернал
| native_name = Egan Bernal
| native_name_lang = es
| image = Egan Bernal en el campeonato nacional de ciclismo en ruta de Colombia 2018.png
| caption = Бернал на националното првенство 2018