Разлика помеѓу преработките на „Млечен Пат“

Додадени 358 бајти ,  пред 6 месеци
с
с
 
}}
 
== Надворешни врски ==
{{рв|Milky Way Galaxy}}
* [https://astronomija.mk/tag/mlechen-pat/ Млечен Пат] — [[Македонско астрономско друштво]] {{mk}}
* [https://emiter.com.mk/vesti/17899 Колку тежи Млечниот Пат] од Невенка Стојановска — „Емитер“ {{mk}}
 
{{Нормативна контрола}}