Разлика помеѓу преработките на „ISO 639-5“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
| {{код|afa}} || остаточна група (r) || афроазиски јазици || сите [[афроазиски јазици]]
|-
| {{код|alg}} || нормална група (g) || сите [[алгонквинскиалгонкински јазици]] || сите [[алгонквинскиалгонкински јазици]]
|-
| {{код|sqj}} || ''незададено'' || ''незададено'' || [[албански јазик|албански јазици]]