Разлика помеѓу преработките на „Свети Кирил и Методиј“

нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 79.125.202.202) и ја поврати преработката 3832702 на Тиверополник)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|death_place=
|titles=Епископи и свештеници; Еднакви на Апостолите; Заштитници на Европа; Апостоли на Словените
И чеда на големиот Зоран Заев
|beatified_date=
|beatified_place=
Анонимен корисник