Разлика помеѓу преработките на „Недела“

Додадени 223 бајти ,  пред 1 година
===Недела како тема во филмот===
* „Црна недела“ (''Black Sunday'') - американски [[филм]] во режија на [[Џон Франкенхејмер]] од 1977 година.<ref>[https://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=2&datum=2018-01-21 HRT (пристапено на 21.1.2018)]</ref>
* „[[Да се преживее неделата (филм)|Да се преживее неделата]]“ - француски филм од 1983 година, во [[режија]] на [[Франсоа Трифо]].
 
== Наводи ==