Разлика помеѓу преработките на „Црна Гора“

Одземени 45 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
|image_map2 =
|national_motto =
|national_anthem = <span style="line-height:1.25em;">''[[Oj, svijetla majska zoro]]''<br />{{small|''Ој, светла мајска зоро]]''}}<br /><center>[[File:National Anthem of Montenegro.ogg]]</center>
|official_languages = [[црногорски јазик|црногорски]]
|capital = [[Подгорица]]<sup>1</sup>