Претседател на Македонија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
| [[Ѓорге Иванов]]<br />{{small|(1960–)}} || [[File:Ǵorge Ivanov 2012-04-27.jpg|60px]] || [[Македонски претседателски избори (2009)|2009]]<br>[[Македонски претседателски избори (2014)|2014]] || 12 мај 2009 || 12 мај 2019 || [[Внатрешна македонска револуционерна организација - Демократска партија за македонско национално единство|Внатрешна македонска револуционерна организација<br>–<br>Демократска партија за македонско национално единство]]
|-
! style="background:#002387; color:white"| 35
| [[Стево Пендаровски]]<br />{{small|(1963–)}} || [[File:Stevo Pendarovski.jpg|60px]] || [[Македонски претседателски избори (2019)|2019]] || 12 мај 2019 || во служба || [[Социјалдемократски сојуз на Македонија]]
|}