Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Додадени 173 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
| image = [[Податотека:Bologna F.C. 1909 logo.png|150px]]
| fullname = Фудбалски клуб Болоња
| country = {{flagsport|ITA}} [[Италија]]
| nickname = ''Рособлу''
| founded = 1909
| colors = {{colorbox|red}} {{colorbox|blue}} [[Црвена боја|црвена]] и [[Сина боја|сина]]
| ground = [[Стадион Ренато Дал'Ара|Ренато Дал'Ара]], [[Болоња]], [[Италија]]
| capacity = 38,279