Бук (општина): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
** село [[Белен (Драмско)|Белен]] (Σίλλη, Сили) (44 жители)
** село [[Катун]] (Διπόταμα, Дипотама) (18 жители)
** село [[ЧораЏура]] (или ЏураЧора, Жура; Πρασινάδα, Прасинада) (100 жители)
 
* Општински оддел Караџаќој (228 жители)