Разлика помеѓу преработките на „Кајзер“

Додадени 142 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(изменета категоризација)
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Цареви на Светото Римско Царство]]
[[Категорија:ИсторијаШефови на Германијадржави]]
[[Категорија:МонархијаКралски титули]]
[[Категорија:Германски цареви| ]]
[[Категорија:Германско Царство]]
[[Категорија:ШефовиБлагороднички титули на државиСветото Римско Царство]]
[[Категорија:Историја на Германија]]
[[Категорија:Монархија]]
[[Категорија:Германизми]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]