Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Починати во 1836 година]]
[[Категорија:Римокатолички христијани од Франција]]
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]