Разлика помеѓу преработките на „Новак Ѓоковиќ“

Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
ажурирано
(ажурирано)
| професионалец = 2003
| игра со = десна рака
| заработено пари = [[Долар|$]] 114128,136804,035799
* <small>&nbsp;[[Open Era tennis records – men's singles#Prize money|2nd&nbsp;all-time&nbsp;leader&nbsp;in&nbsp;earnings]]</small>
| синглови = 751–155846–176 (83%)
| титули во синглови = 6973
| место во синглови = Бр. '''1''' (4 јули 2011 година)
| Моментален ранг = Бр. '''1'''
| Австралијан Опен = '''П''' (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019)
| Ролан Гарос = '''П''' (2016)
| Вимблдон = '''П''' (2011, 2014, 2015, 2018)
| УС Опен = '''П''' (2011, 2015, 2018)
| двојки = 42–5849–64 (41.33%)
| титули во двојки = 1
| место во двојки = Бр. 114 (30 ноември 2009 година)
| надоградено на = 1228 декемвријануари 20162019
}}
 
171

уредување