Бело Море (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| max-depth = 340
| volume =
| reference = <ref name=bse>[http://bse.sci-lib.com/article107048.html WhiteБело SeaМоре], [[GreatГолема Sovietсоветска Encyclopediaенциклопедија]] (на руски)</ref><ref name=brit>[http://www.britannica.com/EBchecked/topic/642594/White-Sea White Sea], Encyclopædia Britannica on-line</ref>
}}
[[Податотека:modis_white_sea.jpg|thumb|right|Сателитски снимки на Белото Море]]