Разлика помеѓу преработките на „Ешли Јанг“

Додадени 630 бајти ,  пред 2 години
с
с
{{Cronopar|27-3-2018|Лондон|{{fb-rt|ENG}}|1|1|{{fb|ITA}}|-|Пријателска|13={{yel|83}}}}
{{Cronopar|2-6-2018|Лондон|{{fb-rt|ENG}}|2|1|{{fb|NGA}}|-|Пријателска|13={{suboff|68}}}}
{{Cronopar|18-6-2018|Волгоград|{{fb-rt|TUN}}|1|2|{{fb|ENG}}|-|Светско првенство|2018|Прва фаза|15=[[Светско првенство во фудбал 2018 - група Г#Тунис - Англија|дет.]]}}
{{Cronopar|24-6-2018|Нижни Новгород|{{fb-rt|ENG}}|6|1|{{fb|PAN}}|-|Светско првенство|2018|Прва фаза|15=[[Светско првенство во фудбал 2018 - група Г#Англија - Панама|дет.]]}}
{{Cronopar|3-7-2018|Москва|{{fb-rt|COL}}|1|1|{{fb|ENG}}|-|Светско првенство|2018|Осминафинале|dts|3 - 4|13={{suboff|102}}|15=[[Светско првенство во фудбал 2018 - нокаут фаза#Колумбија – Англија|дет.]]}}
{{Cronopar|7-7-2018|Самара|{{fb-rt|SWE}}|0|2|{{fb|ENG}}|-|Светско првенство|2018|Четвртфинале|15=[[Светско првенство во фудбал 2018 - нокаут фаза#Шведска – Англија|дет.]]}}
{{Cronopar|11-7-2018|Москва|{{fb-rt|HRV}}|2|1|{{fb|ENG}}|-|Светско првенство|2018|Полуфинале|dts|13={{suboff|91}}|15=[[Светско првенство во фудбал 2018 - нокаут фаза#Хрватска – Англија|дет.]]}}
{{Cronofin|39|7}}