Разлика помеѓу преработките на „Александар Турунџев“

сликица
(сликица)
 
==Надворешни врски==
[[Слика:Alexandar-Turundzhev-Grave.jpg|мини|десно|250п|Гробот на Александар Турунџев во Битола]]
 
*[http://www.makedonskosonce.com/broevis/2002/sonce429/Tekst38.htm Македонија ќе биде слободна!]