Разлика помеѓу преработките на „Вроцлав“

Додадени 28 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
|subdivision_type = [[Список на земји|Земја]]
|subdivision_name = Полска
|subdivision_type1 = [[ПолскиВојводства војводстваво Полска|Војводство]]
|subdivision_name1 = [[Долношлеско војводствоВојводство|Долношлеско]]
|subdivision_type2 = [[Окрузи во Полска|Округ]]
|subdivision_name2 = ''градски округ''
 
{{полска-гео-никулец}}
{{Долношлеско војводствоВојводство}}
 
{{Нормативна контрола}}