Разлика помеѓу преработките на „А1 телевизија“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
ситна поправка
с (ситна поправка)
| 3gmobile serv 1 =
}}
'''А1 Телевизија''' е поранешен приватен електронски медиум во [[Република Македонија]]. Иако првите новинари биле дојдени главно од [[Македонско радио]], оваа телевизиска куќа создала свој кадар, кој се одликувал со препознатлив репортерски стил. Првиот сигнал гово телевизијата го добила на [[20 јануари]] [[1993]] година, а национална концесија добила во [[2001]] година. А1 Телевизија пред нејзиното затварање била една од најгледаните телевизии во [[Република Македонија]].
Во [[2012]] година започна со работа и интернет верзијата на А1, А1он.мк
 
41

уредување