Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Уметноста во 2002 година“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8186326 (translate me))
{{рв|2002 in art}}
[[Категорија:Години во уметноста]]
{{Година по категорија
| m = 2
| c = 0
| d = 0
| y = 2
| cat = Уметноста
| sortkey = Уметност
| in =
[[Категорија:| parent = Години во уметноста]]
| subcat =
}}
 
[[Категорија:Уметноста во 20 век]]