Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Хрватска-никулец“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7742153 (translate me))
{{asbox
<center><div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Слика:Civil Ensign of Croatia.svg|30px]]</td ><td >''&nbsp;
| image = Civil Ensign of Croatia.svg{{!}}border
''Оваа статија поврзана со [[Хрватска]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td ></tr ></table ></div ></center>
| pix = 30
[[Категорија:Никулци за Хрватска<noinclude>| </noinclude>]]
| subject =
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони| заqualifier = поврзана со [[Хрватска]]
| category = Никулци за Хрватска
| tempsort =
| name = Шаблон:Хрватска-никулец
}}<noinclude>
[[Категорија:НикулциШаблони за никулци:Хрватска<noinclude>| </noinclude>*]]
</noinclude>