Разлика помеѓу преработките на „Гилде“

Одземени 37 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(нс)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Дворецот Алтенроде, кој веројатно бил изграден од камењата на срушениот замок, бил попишан како имот на манастирот Хајнинген од 1306 година. Кога манастирот бил секуларизиран во 1810 година, дворецот станал приватен посед и денес е споменик на културата.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==