Разлика помеѓу преработките на „Придавка“

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
Отстрането уредувањето на 92.53.50.138 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 92.53.50.138 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
 
 
Разликуваме:
Разл
 
а) '''Присвојни заменски придавки'''