Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Одземени 5 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 194.88.228.86) и ја поврати преработката 3608194 на 92.53.53.143)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[Република Бугарија]])
}}
'''Тане Николов Жеков''' — македонскибугарски револуционер, учесник во македонското и одринското револуционерно движење, член и воjвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], а потоа станал лидер на [[Внатрешна Тракиска Револуционерна Организација|Внатрешната тракиска револуционерна организациjа]].
 
== Биографија ==
Анонимен корисник