Разлика помеѓу преработките на „Бокс“

Додадени 354 бајти ,  пред 2 години
* „Исхраната на боксерот“ - басна на американскиот писател [[Емброуз Бирс]].<ref> Емброуз Бирс, ''Басни''. Скопје: Темплум, 2016, стр. 72.</ref>
* „[[Роки]]“ ([[англиски]]: ''Rocky'') - [[америка]]нски [[Спортски филм|спортски]] [[филм]] од [[1976]] година, во [[режија]] на [[Џон Ејвилдсен]].<ref>[http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2017-04-06 HRT, Официјална интернет-страница (пристапено на 5.4.2017)]</ref>
* „Боксерот“ (''The Boxer'') - песна на американското дуо [[Пол Сајмон]] и [[Арт Гарфанкел]] од 1970 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=wzUEL7vw60U&list=PLjYET3IL7svc7K9ZVj6ze_cLRGPN2UGDi&index=6 YouTube, Simon & Garfunkel - The Boxer (пристапено на 4.3.2018)]</ref>
 
== Наводи ==