Разлика помеѓу преработките на „Билен чај“

Додадени 33 бајти ,  пред 13 години
с
ситна промена
с (ситна промена)
*[[Планински чај]] - се прави од цветот и стеблото, се користи како народен лек против настинка
*[[Шипинка]] - се прави од плодот, се користи како добар извор на [[Витамин Ц]], се пие како народен лек против настинки
 
[[Категорија:Чај]]