Разлика помеѓу преработките на „Исцелител (филм)“

с
нема опис на уредувањето
(продукција)
с
 
 
'''''Исцелител''''' ([[англиски]] назив: ''Secret Ingredient'', ''Тајната состојка'') — македонски [[филм]], во [[режија]] на [[Ѓорче Ставрески]], кој е истовремено и [[сценарист]] и [[продуцент]] на филмот, како и монтажер на звукот. Камерман е Дејан Димески, а монтажата е дело на Мартин Иванов. За меѓународната дистрибуција на филмот била задолжена француската агенција ''Wide''.<ref name="економија">{{наведено списание||last= Јаневски |first=Ѓорѓи |authorlink= |coauthors= |year= 2017/2018|month= декември/јануари |title= „Исцелител - Одблиску со Ѓорче Ставрески“ |journal= Економија и бизнис |volume= |issue=234/235 |pages=104-105 |id= |url= |accessdate=2018-01-29}}</ref> Главните улоги ги играат: [[Благој Веселинов]] и [[Анастас Тановски]].<ref name="imdb">{{цитирана веб страница|url=http://www.imdb.com/title/tt7610008/|title=Исцелител (2017)|language=англиски|accessdate=2018-01-29}}</ref>
 
''Исцелител'' е филм што балансира меѓу семејна драма, црна комедија и социјален коментар. Најголем шарм на филмот се непретенциозноста и искреноста кои ги покриваат недостатоците и несигурноста во некои делови.<ref name="економија"/>